Rekonštrukcie osvetlenia v spoločných priestoroch bytového domu. Montáž svietidiel s pohybovým senzorom. Takéto svietidlo svieti automaticky iba vtedy, keď je znížená intenzita svetla (podvečer, večer) a keď je v jeho okolí pohybujúci sa človek. Klasické osvetlenia spoločných priestorov funguje tak, že po stlačení tlačítka osvetlenia svieti zbytočne celé schodisko. Ak sú namontované lampy s pohybovým senzorom, svieti vždy len poschodie, na ktorom je obyvateľ domu.
Odstraňovanie revíznych závad po vyhotovení revíznej správy. Na základe pravidelnej revízie elektroinštalácie (každých 5 rokov) odstránime závady, ktoré nájde revízny technik. Napr.: vyčistenie rozvádzačov, výmenu hlavných bytových ističov, podoťahovanie spojov živých častí a pod.
Zvončekové dorozumievacie systémy. Staré bytové analógové zvončekové systémy trpia rôznymi nevýhodami (poškodené/vyvesené telefóny „zrútia“ celý systém a pod.). Nové digitálne dorozumievacie systémy sú imúnne voči vyveseným telefónom, sú spoľahlivé a majú možnosť telefonovať si medzi bytmi.
Domáce telefóny slúžia na audio alebo video komunikáciu medzi osobou stojacou pri vchodovej bráne a osobou, ktorá je prítomná v byte. Vo veľkej väčšine objektov sa na celú spomínanú komunikáciu používa analógový systém (4+n). Jeho veľkou nevýhodou je, že ak sa nechajú vyvesené, prípadne zlepoložené poniektoré telefóny, celý systém sa znefunkční. Pri normálnom stave je v systéme 12V, ale akonáhle pribudnú vadné, prípadne vyvesené telefóny, toto napätie rapídne klesne a systém je nepoužiteľný.
V dnešnej dobe sa už neoplatí investovať do analóg-systému. Nesporné výhody ponúka digitálny dvojvodičový systém. Ako je z jeho názvuzrejmé, celá komunikácia prebieha len po dvoch vodičoch. Hovor je neporovnateľne kvalitnejší, a najväčšia výhoda je, že sa pri zle položenom či vyvesenom telefóne tento automaticky odpojí zo systému a tak nezaťažuje ostatnú komunikáciu. Pri tomto digitálnom dvojvodičovom systéme je možné vybrať si spomedzi dvoch základných typov domácich telefónov - AUDIO a VIDEO telefón. Pri digitálnom systéme sa dá použiť aj „interkom“ funkcia, ktorá slúži na telefonovanie medzi bytmi. Na domovom telefóne je číselná klávesnica a po zvolení interkom-kódu sa vyzvoní zvolený byt a je možné nadviazať hovor.
Zvončekové tablá môžu obsahovať buď priamu voľbu, t.j. vedľa každej menovky je tlačidlo na vyzvonenie bytu, alebo kódovú voľbu, pri ktorej mákaždý byt pridelené trojčíslie, ktoré treba zadať na numerickej klávesnici. Vedľa klávesnici je samozrejme menný zoznam aj s kódmi bytov.
Do systému je možné zaradiť aj video telefóny a prídavnú kameru do zvončekového tabla. Vtedy povyzvonení bytu nabehne aj vizuálna komunikácia a človek v byte vidí osobu stojacu pri vchode.
Elektromagnetické zámky – DEK Systémy, bezdotykové MIFARE systémy. Ide o modernizáciu prístupového systému na vchodovej bráne obytného domu. Pri vstupe do obytného domu nepoužívate klasický kľúč ale elektronický kľúč – čip. Vo vstupnej bráne sú nainštalované dva elektromagnety o sile 600kg. Vchodovú bránu môžete otvoriť až po priložení čipu. Každý čip je jedinečný a v databáze priradený jeho majiteľovi. V prípade straty kľúča ho vieme vymazať (deaktivovať) a urobiť nový. Riadiaca jednotka systému si uchováva posledných 1800 udalostí a tak je v prípade potreby možné vyexportovať zoznam s určením kto a kedy vstúpil/vystúpil z objektu. Takýto export môže byť nápomocný v prípade kriminálnych udalostí v obytnom dome.
Postupom času odchádza do ústrania systém dotykových čipov tzv. systému DEK a prichádza nový bezdotykový systém BES. Pri dotykovom systéme boli čipy ľahko kopírovateľné v kľúčových službách a vznikali tzv. klony. Správa databázy čipov tým strácala svoj význam. Pri bezdotykových príveskoch ktoré fungujú na frekvencii 13.56MHz zatiaľ kopírovanie kľúčov nie je možné. Výroba nového čipu/kľúča je tak možná iba u firmy ktorá vykonávala montáž respektíve u firmy ktorá vlastní aktuálnu databázu čipov. Týmto sa zamedzí výrobe a kopírovaniu čipov cudzím osobám.
Ďalšou výhodou bezdotykového systému je jeho neprelomiteľnosť. Staré dotykové plochy neboli imúnne voči paralyzátorom či rôznym piezoiskrám (po rozobratí bežného zapaľovača) a útočník sa po priložení týchto predmetov na kovové dotykové plochy dostal do priestorov bytového domu. Pri tomto útoku často dochádza k poškodeniu operačných jednotiek a je potrebná ich výmena. Pri novom bezdotykovom systéme tieto problémy nehrozia keďže čítačka čipov je celá z tvrdeného plastu (nevodiví materiál) a funguje na princípe čítania čipov bez dotyku (na vzdialenosť cca 5 -7cm).
Ponúkame Vám komplexné elektoinštalačné práce do 1000V.
Rekonštrukcia elektroinštalácie v bytoch: Kompletne nová elektroinštalácia - zasekanie nových káblov do steny, výmena starých poistkových skriniek, zásuviek a vypínačov osvetlenia.